O NAS

Dlaczego Dotyk Kultury?

Od założyciela:

Dotyk Kultury powstawała przez lata. Ten skomplikowany proces to poszukiwanie swojej drogi, kreacja osobowości i realizacja pasji związanej z kulturą, teatrem i społecznictwem. Miłość do teatru pojawiła się w moim życiu dzięki instruktorce w 2009 roku. Nasza współpraca trwa do dziś. Kulturą i społecznictwem zajmuję się od 2015 roku. Uczestniczyłem wtedy w jednym z projektów dla młodzieży i poznałem zaangażowaną społecznie rodzinę. Dostałem od nich nieskończone pokłady energii i chęci do działania. Dojrzewała we mnie chęć powzięcia spraw w swoje ręce. Zawsze chciałem kreować pewien format rzeczywistości. Marzyłem też o tym aby umożliwić to innym. Podjąłem decyzję. Dotyk Kultury się ziścił. Nazwa to strzał w dziesiątkę! Jej pomysłodawczynią jest moja dobra znajoma, której jestem niezmiernie wdzięczny za kreatywność i inspirację do tworzenia określonej marki. Nazwa padła w luźnej rozmowie o zamiarze założenia tej organizacji. Posiadanie fundacji to sposób na realizację siebie i jedno z moich marzeń, które jeszcze nie jest do końca spełnione. To zdecydowanie początek rozwoju. Jakiś czas temu nie powiedziałbym, że będzie to właśnie taka forma. Nie miałem o tym pojęcia.

W  moim regionie lokalnym wiele rzeczy wymaga zmian. Społeczeństwo potrzebuje integracji i uświadomienia mu możliwości działania. Mało kto wierzy w to, że jego zdanie się liczy. W szczególności są to młodzi ludzie. Mają wiele pomysłów i inicjatyw, ale często nie mają warunków  i sposobu na ich realizację. Utrzymajmy w młodym pokoleniu kreatywność i chęć realizacji swoich marzeń, zaszczepmy to także w ludziach dorosłych
i seniorach. Dajmy im do tego narzędzia i możliwości. Stwórzmy to wszystko razem!

Obecni animatorzy czują coraz większe wyczerpanie sił.  Społeczeństwo jest niezmiernie trudne w animacji. Mimo tego, nie poddawajmy się.
Dotyk Kultury to przede wszystkim ludzie pełni różnic i innych spojrzeń na świat. To czyni nasz zespół wyjątkowym i mam nadzieję, że dzięki temu Fundacja będzie spełniać swą rolę zgodnie z założeniami.

Szymon Michalak